Genel Başkanın İstifa Duyurusu

…İSTİFA DUYURUSUDUR….

Değerli Yol Arkadaşlarım, Kıymetli Sektör Temsilcilerimiz ve Aziz Kamuoyuna Duyurudur.

Proje koordinatörü olarak başladığım tarım camiasında Tarım Federasyonu Derneği ve TARIMKON Genel Başkanlığı dahil gecemi gündüzüme katarak, ailemden, çocuklarından ayrı kalarak fedakarlıkla, bildiğim doğrularımdan, Allah’ın izni ile ayrılmadan dimdik 19 yıl geçirdim.

Bu süreç içinde bana inan güvenen, binlerce gönül dostlarıma, başkanlarıma, bu yola baş koymuş gönüllü neferlerimize, çalışanlarımıza, işbirliği içinde olduğumuz arkadaşlarımıza, üyelerimize ve beni daha da olgun bir insan yapan düşmanlarımıza minnettarım.

Bu çıktığımız uzun yol süreci içinde elbette, istemeden de olsa üzdüğüm, kırdığım, sıkıntıya soktuğumuz kişiler de olmuştur. Onlardan da özür diliyorum.

Geçtiğimiz çarşamba akşamı yaşadığımız talihsiz kaza sonucunda belimize aldığımız hasar, benim gibi bir anlayışta olan GENEL BAŞKANIN sorumluluklarında kısıtlamalar getireceği düşüncesindeyim..

Kurumsal bir yapının içinde sizin bu halinizle işimizi daha iyi yapabilecek birileri var iken, bir şey olmaz demek, bırakmanız gerektiğini bilerek bu zamanı boşa harcamak, sektörümüze, yol arkadaşlarımıza, bizlerden daha çok iş ve hizmet bekleyen herkese haksızlık olacağı düşüncesindeyim…

Kurumsallık kişilere dayalı bir sistem değildir. TARIMKON ailesi üyelerinin bunu bildiğini biliyorum.

Her bir üyemizin bir bütünlük içinde yoluna devam edeceğini bilmenin huzuru içinde,

Büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm

Tarım Federasyonu Derneği ve TARIMKON Genel Başkanlığı görevinden İSTİFA ettiğimi,

Yeni seçilecek arkadaşlarımıza başarılar dinlediğimi, önce teşkilatımız üyelerine, sonra kamuoyuna SAYGILARIMLA ARZ EDERİM…

Hakan YÜKSEL